Ecotuning Poznań - Maptek

INDYWIDUALNY ecotuning i nie zmieniona FILOZOFIA PRACY od 1998 roku

Zmiany w sterownikach elektronicznych silników mogą być ukierunkowane na bardzo różne efekty końcowe. W każdym wypadku to klient decyduje o tym, na czym zyska jego samochód i w jakim stopniu wysilony będzie jego silnik. My w MapTek staramy się jedynie dobrze doradzać klientom i profesjonalnie wykonywać swoją pracę. Najczęstszym problemem naszych klientów jest jednak zbyt wysokie spalanie, które chcą oni jakoś ograniczyć. Jest to jak najbardziej możliwe – poprzez eco tuning. Poznań jest miastem z często utrudnionym ruchem samochodowym, dlatego chlebem powszednim jest dla nas tworzenie programów, które pozwolą zmniejszyć spalanie, aby stanie w korkach przestało być tak kosztowne. Dobre efektu uzyskujemy jednak również w przypadku jazdy na długich trasach.

Oszczędnie, komfortowo i bezpiecznie

Na czym jednak dokładnie polega ten ecotuning? Poznań, Warszawa, Wrocław to miasta, w których jazda samochodem jest bardzo kosztownym sposobem przemieszczania się. Natomiast ecotuning ma za zadanie sprawić, by wydatki na paliwo zostały zmniejszone. Zabieg ten polega na optymalizacji oprogramowania pod kątem uzyskania płaskiego przebiegu krzywej momentu obrotowego oraz zestrojeniu mieszanki w odpowiednich obszarach, aby uzyskać niższe zużycie paliwa. Zakładając jako priorytet ograniczenie spalania, najlepiej jest nie zwiększać mocy maksymalnej silnika.

Prościej ujmując zagadnienie – ecotuning pozwala nam osiągnąć wyższy moment obrotowy (zwykle około 10 do 15%) bez przyrostu mocy w zakresie 3800-4500 obrotów/min. Co ważne – nie zmienia się prędkość maksymalna pojazdu, natomiast zdecydowanej poprawie ulega elastyczność samochodu, co uwidacznia się jako przyśpieszenie w zakresie od 1800 do 3500 obrotów/min.

Zmiany wprowadzone poprzez eco tuning pozytywnie wpływają również na bezpieczeństwo. Samochód łatwiej się bowiem prowadzi a wyprzedzanie przebiega dużo płynniej i szybciej.

Gwarancja trwałych rezultatów

Bez względu na to, jaki jest cel tuningu – zawsze należy dany silnik traktować indywidualnie. Dopiero dokładne zbadanie jego stanu technicznego pozwoli realnie ocenić możliwości modyfikacji. W MapTek kładziemy bardzo duży nacisk na jakość naszych projektów, dlatego każdy przypadek dokładnie analizujemy i dokonujemy takich zmian, które nie wpłyną negatywnie na żywotność silnika, a jednocześnie pozwolą oszczędzić na paliwie. Realizowany przez nas ecotuning w Poznaniu to gwarancja wysokiej jakości – pracujemy tylko na profesjonalnym i sprawdzony sprzęcie oraz oprogramowaniu. Korzystamy również z naszego wieloletnie doświadczenia, a bardzo dobrze przygotowana kadra pracownicza potrafi doskonale określić stan, wydajność i wytrzymałość podzespołów.

Pełna kontrola efektów

Klienci często nas pytają, czy jesteśmy w stanie zagwarantować określone efekty modyfikacji. Zawsze wtedy staramy się dokładnie wyjaśnić, od czego końcowy rezultat zależy oraz jak dużych oszczędności mogą się spodziewać. Nikt nie może dać gwarancji osiągnięcia określonych rezultatów, jednak jako bardzo doświadczony serwis jesteśmy w stanie zdefiniować i osiągnąć maksymalne efekty, jakie przy danym stanie silnika i jego możliwościach można bezpiecznie uzyskać.

Przez lata pracy nad programami dla samochodów przeróżnych marek stworzyliśmy ogromną bazę danych (zarówno parametrów samochodów seryjnych, jak i tych przez nas zmodyfikowanych), która pozwala nam każdorazowo porównywać uzyskane efekty z tymi uzyskanymi wcześniej przy modyfikacji podobnych jednostek. W naszej bazie danych znajdują się parametry uzyskane podczas pomiarów w trakcie jazdy – uważamy bowiem, że właśnie one najlepiej oddają pracę silnika.

Profesjonalizm przede wszystkim

Istnieje wiele serwisów, w których można wykonać eco tuning, Poznań daje jednak opcję najlepszą z możliwych – MapTek. Wystarczy zapoznać się z naszą bazą samochodów, aby szybko się przekonać, jak wiele możemy wycisnąć z twojego samochodu przy zachowaniu bezpieczeństwa – zarówno podróżujących jak i jednostki napędowej. Jakość naszych modyfikacji stoi na najwyższym poziomie, dzięki czemu na nasze usługi decydują się również zawodowi kierowcy, dla których profesjonalizm jest priorytetem. Serdecznie zapraszamy.

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości to zapraszamy do naszego działu "Najczęściej zadawanych pytań" FAQ